Od prvního švihu po první turnaj

Vybavení
Kvalitní vybavení odpovídající fyzickým dispozicím mladého hráče či hráčky je klíčem k vybudování správných návyků a dokonalého švihu již od útlého věku. Byl to Dan van Horn, zakladatel U.S. Kids Golf, který před více než 20 lety přišel s koncepcí specializované golfové výbavy konstruované nikoliv podle věku, ale pro určitou výšku hráče. A dále podle hráčské úrovně, pro kterou jsou k dispozici tři různé řady, od právě začínajících až po špičkové mladé golfisty.

Pro upevňování správného držení hole i přirozeného švihu slouží speciální tréninkové hole Yard Club. Ty jsou velmi užitečné i pro naprosté nováčky.

Výrazně odlehčená řada Ultralight je určena pro začínající až středně pokročilé hráče. Samotné hole jsou až o 30% lehčí než pro dospělé a pomáhají vytvářet správné golfové návyky počínaje prvním švihem. Hole jsou k dispozici v devíti velikostech, se zaměřením na výšku hráče, nikoli věk, protože správná délka šaftu, flex a hmotnost znamená vyšší rychlost hole, větší vzdálenost odpalu a více zábavy.

Pro středně pokročilé až velmi zkušené hráče je ideální řada Tour Series, nyní již ve třetí generaci. I velmi zkušení hráči výšky od 130 do 165 cm mohou nadále růst se správným vybavením, které je vyrobeno ze stejných materiálů a stejnými technologiemi, jako špičkové hole pro dospělé, jsou však přizpůsobené fyzickým dispozicím juniorů. Jednotlivé velikosti jsou odstupňované zhruba po jednom roku věku hráče, takže vždy je možné najít zcela ideální velikost.

Výuka golfu
Golfový švih je velmi komplexní pohyb a není jednoduché se jej naučit. V útlém věku však děti mají sklon k získání zcela přirozeného pohybu a k tomu jim pomáhají zkušení trenéři a cvičitelé. U.S. Kids Golf nabízí nejen veškeré vybavení, které rodiče potřebují pro hru začínajícího golfistu. Spolupracuje také s předními světovými odborníky v oblasti výuky golfu pro děti do 12 let, jejichž výukové metody založené na hře mají „zábavně“ vtáhnout děti do hry. Po celou dobu své existence US Kids Golf prosazuje vytvoření zkrácených odpališť odpovídající fyzickým možnostem dětí, tedy hřiště hratelného pro celou rodinu. Každý člen rodiny může hrát z příslušných odpališť, hráči tak mají více zábavy, mohou mezi sebou plnohodnotně soutěžit a to podporuje i soudržnost celé rodiny.

Turnaje
"Local Tours" probíhající v několika desítkách států jsou pouze jednou ze součástí aktivit U.S. Kids Golf v oblasti podpory dětského golfu po celém světě. V ČR začal první turnaj již v roce 2006. Turnaje jsou určené pro děti a mládež od 4 do 18 let a česká část je součástí celosvětové golfové túry. V každé kategorii hráči bojují o kvalifikaci na mistrovství Evropy ve Skotsku nebo mistrovství světa, které se každoročně koná v Pinehurst (NC, USA).