U.S. Kids Golf Club

Stejně jako v USA a řadě dalších zemí po světe je i u nás více než 10 let možné stát se členem U.S. Kids Golf klubu a získat jak výhodné podmínky při pořízení vybavení U.S. Kids Golf, tak např. informace o USKG turnajích, kempech, akcích nebo novinkách (newsletter). Stačí se jen zaregistrovat.

Největším setkáním fanoušků U.S. Kids Golf je jistě World Cup Championship v Pinehurstu v Severní Karolíně (USA) nebo mistrovství Evropy ve Skotsku.

USKG je jediná společnost, která před více než 20 lety začala systematicky zkoumat fyziognomii i anatomii mladých golfistů a zjišťovala potřeby malých človíčků, pokud mají od útlého věku 2-3 let rovnoměrně sílit, růst a zlepšovat se, a po celou dobu zachovávat proporce holí váhové, délkové či flexní odpovídající těmto poměrům u dospělých.

Řada dospělých kdysi začínala s golfem pouze se zkrácenými dospělými holemi, na malé děti s nesmírně těžkými hlavami. U zkráceného šaftu už flex nezbývá téměř žádný. Často se tak stávalo, že malý golfista si prostě zničil záda a "strhl" slibně se vyvíjející švih.

Ano - v roce 2017 oslavila USKG s juniorskými golfisty a jejich rodiči dlouhých 20 let činnosti, na jejímž konci je v úvodu zmíněných 9 řad pro začínající a středně pokročilé, které jsou odlehčené od 30% až do 10%. Pět řad Tour Series pro vyspělé hráče nad 51" s rychlým švihem a přesným vedením hole má parametry prakticky srovnatelné se špičkovými golfovými holemi pro dospělé. K tomu samozřejmě náleží široký výběr oblečení či bot, míčky, rukavice, čepice, windshirty, atd. Přechod z juniorských na regulérní hole je pak pro hráče již zcela hladký.